Työelämäyhteistyö sujuvaksi Varsinais-Suomessa
Laakeri.info





Työssäoppimisen yhteyshenkilöt

Turun ammatti-instituutti
Työpaikkaohjaajakoulutusten koordinaattori
Jarmo Linkosaari
050 518 5811
jarmo.linkosaari@turku.fi

Bovallius ammattiopisto
Tuomas Laine (Turun toimipaikka)
044 711 4975
tuomas.laine@bovallius.fi

Lounais-Suomen ammattiopisto Liedon toimipaikka
Liiketoiminta, Rakennusala, Sähkö- ja automaatioala, Talotekniikka, Tieto- ja viestintätekniikka, Sosiaali- ja terveysala
Kati Jalo
040 900 1333
kati.jalo@novida.fi

Loimaan toimipaikka
Logistiikka-ala
Tapani Hara
044 765 9032
tapani.hara@novida.fi

Sosiaali- ja terveysala, Liiketoiminta. Media-ala ja kuvallinen ilmaisu
Heidi Haapaniemi-Kahala
044 090 1269
heidi.haapaniemi-kahala@novida.fi

Kone- ja tuotantotekniikka, Rakennusala, Sähkö- ja automaatioala, Talotekniikka
Kari Valtanen
040 900 1295
kari.valtanen@novida.fi

Ravintola- ja cateringala, Hious- ja kauneudenhoitoala
Ella Torikka
044 090 1220
ella.torikka@novida.fi
Uudenkaupungin toimipaikka
Ravintola- ja cateringala, Liiketoiminta, Sosiaali- ja terveysala
Hanna Pyhäranta
050 354 0165
hanna.pyharanta@novida.fi
Logistiikka, Autoala, Kone- ja tuotantotekniikka
Jari Lindahl
044 051 6562
jari.lindahl@novida.fi
Prosessiteollisuus, Sähkö- ja automaatioala, Rakennusala
Mika Peltola
044 090 1286
mika.peltola@novida.fi

Raision seudun koulutuskuntayhtymä
Olli Vuorinen
040 716 1312
olli.vuorinen@raseko.fi

Salon seudun ammattiopisto
Tia-Maria Kenni-Lehtonen
044 770 4593
tia-maria.kenni-lehtonen@sskky.fi

Livia Sosiaali- ja terveysala
Leena Paavola
02 5885 731
leena.paavola@livia.fi

Luonnonvara alat
Mia Jokinen
050 321 1040
mia.jokinen@livia.fi

Turun kristillinen opisto
Leena Haarala
0400 597718
leena.haarala@tk-opisto.fi

Laakeri tiimi

Laakeri tiimi toteuttaa ja kehittää alueellista yhteistyötä työssäoppimisen edistämiseksi Varsinais-Suomessa.

Turun ammatti-instituutti
jarmo.linkosaari@turku.fi
kati.laitervo@turku.fi
tuike.kankare@turku.fi

Raseko
olli.vuorinen@raseko.fi
selene.jokisaari@raseko.fi

Salon seudun ammattiopisto
tia-maria.kenni-lehtonen@sskky.fi
susanna.lof@sskky.fi

Novida
paula.kairinen@novida.fi
jouko.tevasaari@novida.fi
petri.hakanen@novida.fi

Livia
leena.paavola@livia.fi
essi.eravesi@livia.fi

Bovallius-ammattiopisto
tuomas.laine@bovallius.fi

Turun kristillinen opisto
leena.haarala@tk-opisto.fi
mari.korhonen@tk-opisto.fi

Turun AKK
pasi.ylironni@turunakk.fi

Laakeri rahoittajat
Päivitetty 23.4.2013