Työelämäyhteistyö sujuvaksi Varsinais-Suomessa
Laakeri.info





Työssäoppimisen yhteyshenkilöt

Turun ammatti-instituutti
Työpaikkaohjaajakoulutusten koordinaattori
Jarmo Linkosaari
050 518 5811
jarmo.linkosaari@turku.fi

Bovallius ammattiopisto
Tuomas Laine (Turun toimipaikka)
044 711 4975
tuomas.laine@bovallius.fi

Lounais-Suomen ammattiopisto Liedon toimipaikka
Sami Pyöttiälä
044 784 7298
sami.pyottiala@novida.fi

Loimaan toimipaikka Kulttuuriala
Kirsi Lähde
044 090 1262
kirsi.lahde@novida.fi

Logistiikka-ala
Tapani Hara
044 765 9032
tapani.hara@novida.fi

Luonnonvara- ja ympäristöala
Virpi Loivarinne
044 320 4517
virpi.loivarinne@novida.fi

Sosiaali- ja terveysala
Päivi Kompuinen
040 900 1323
paivi.kompuinen@novida.fi

Tekniikan ja liikenteen ala ja Hotelli-, ravintola- ja catering-ala
Kari Valtanen
040 900 1295
kari.valtanen@novida.fi

Yhteiskuntatieteiden, liiketalouden ja hallinnon ala
Kairinen Paula
044 090 1324
paula.kairinen@novida.fi
Uudenkaupungin toimipaikka
Hanna Pyhäranta
050 354 0165
hanna.pyharanta@novida.fi

Raision seudun koulutuskuntayhtymä
Olli Vuorinen
040 716 1312
olli.vuorinen@raseko.fi

Salon seudun ammattiopisto
Tia-Maria Kenni-Lehtonen
044 770 4593
tia-maria.kenni-lehtonen@sskky.fi

Livia Sosiaali- ja terveysala
Leena Paavola
02 5885 731
leena.paavola@livia.fi

Luonnonvara alat
Mia Jokinen
050 321 1040
mia.jokinen@livia.fi

Turun kristillinen opisto
Leena Haarala
0400 597718
leena.haarala@tk-opisto.fi

Laakeri tiimi

Laakeri tiimi toteuttaa ja kehittää alueellista yhteistyötä työssäoppimisen edistämiseksi Varsinais-Suomessa.

Turun ammatti-instituutti
jarmo.linkosaari@turku.fi
kati.laitervo@turku.fi
tuike.kankare@turku.fi

Raseko
olli.vuorinen@raseko.fi
selene.jokisaari@raseko.fi

Salon seudun ammattiopisto
tia-maria.kenni-lehtonen@sskky.fi
susanna.lof@sskky.fi

Novida
paula.kairinen@novida.fi
jouko.tevasaari@novida.fi
petri.hakanen@novida.fi

Livia
leena.paavola@livia.fi
essi.eravesi@livia.fi

Bovallius-ammattiopisto
tuomas.laine@bovallius.fi

Turun kristillinen opisto
leena.haarala@tk-opisto.fi
mari.korhonen@tk-opisto.fi


Laakeri rahoittajat
Päivitetty 23.4.2013